| Parameter | Value |
| Model | JK-SP-9W |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 9W |
| Size (mm) |
D100*50 |
| Lumen Efficacy | 90 lm/W |
| Total Lumen | 810 lm |
| CCT | 3000K / 4000K / 6500K |
| Beam Angle |
38° |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Displacement Factor (DF) | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Material | PC + PBT |
| Life of Product | 25,000 hours |