| Parameter | Value |
| Model | JY-6060-36W |
| Voltage | 220-240V |
| Wattage | 36W |
| Size (mm) | 600 × 600 |
| Thickness (mm) | 30 / 34 (optional) |
| Lumen Efficacy | 100 / 120 / 140 / 150 / 160 / 185 / 210 lm/W (optional) |
| Total Lumen | 3600 / 4320 / 5040 / 5400 / 5760 / 6660 / 7560 lm (corresponding) |
| CCT | 3000K / 4000K / 6500K |
| Beam Angle | 120° |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Displacement Factor (DF) | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Material | Alu frame |
| Life of Product | 30,000 hours |