| Model | JK-C37-8W |
| Wattage | 8W |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Size (mm) | 37*107 |
| EQ Watt | 40W |
| Lumen | 680 |
| CCT | 3000K / 4000K / 6500K |
| Beam Angle | 140掳 |
| PF | 0.5 |
| DF | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Base | E27 |
| Energy Class | D / F |
| Life of Product | 20000 Hrs |
| Dimmable | No |
| Material | PC |
1. High efficiency and low energy consumption
2. Environment friendly
3. Easy installation
4. 3000K/4000K/6500K
5. CE/ERP/ROHS/ETL/CB
![]()
| Model | JK-C37-8W |
| Wattage | 8W |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Size (mm) | 37*107 |
| EQ Watt | 40W |
| Lumen | 680 |
| CCT | 3000K / 4000K / 6500K |
| Beam Angle | 140掳 |
| PF | 0.5 |
| DF | 0.7 |
| CRI | 80 |
| Base | E27 |
| Energy Class | D / F |
| Life of Product | 20000 Hrs |
| Dimmable | No |
| Material | PC |