| Model | JK-CL-3-RD |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Wattage | 3power-12W-18W-24W |
| Size (mm) | D288*42 |
| Lumen | 100lm/W / 120lm/W |
| 3CCT | 3000K-4000K-6500K |
| Beam Angle | 160° |
| PF | 0.5 |
| DF | 0.7 |
| IP Rating | IP44 |
| CRI | 80 |
| Material | AB+PS |
| Life of Product | 20000 Hrs |
1. Elegant design
2. Long life and energy saving
3. Easy installation
4. 3Power+3CCT by dip switch
5. IP44 , D288*42mm 5. CE ERP ROHS ETL CB
![]()
| Model | JK-CL-3-RD |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Wattage | 3power-12W-18W-24W |
| Size (mm) | D288*42 |
| Lumen | 100lm/W / 120lm/W |
| 3CCT | 3000K-4000K-6500K |
| Beam Angle | 160° |
| PF | 0.5 |
| DF | 0.7 |
| IP Rating | IP44 |
| CRI | 80 |
| Material | AB+PS |
| Life of Product | 20000 Hrs |